ÜNİVERSİTE MAĞAZASI
34-14 KHAS

Türkiye’nin eğitim ve sağlık alanında örnek hayırseveri merhum Kadir Has, kurucusu olduğu Kadir Has Vakfı aracılığı ile 1997 yılında Kadir Has Üniversitesini Türkiye yükseköğretim sisteminin ve araştırmanın hizmetine sundu. Kadir Has Üniversitesi, geride bıraktığı 20 yılın sonunda 6.000'i aşan öğrencisiyle kampüste 7 Fakülte, 1 Yüksekokul, 1 Meslek Yüksekokulu, 2 Enstitüsü, Rezan Has Müzesi ve 34-14 KHAS Üniversite mağazası ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Üniversite’nin markalı ürünleri ve sanatsal tasarımlarının satışa sunulduğu üniversite mağazası 34-14 Khas, 4 Temmuz 2012’de açıldı. Adını üniversitenin İstanbul’da olmasını simgeleyen 34 ve İstanbul’da açılan 14. üniversite olmasından alan 34-14 Khas’ın iç mimari tasarımını Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Orçun Kepez, ürünlerin tasarımını ise Tasarımcı-Marka Danışmanı Nuray Keskin ve Kadir Has Üniversitesi Rektör Kültür ve Sanat Danışmanı Berna Has gerçekleştirdi.

Üniversite’nin kurumsal imajına katkı sağlamak ve aidiyet duygusunu pekiştirmek amacıyla açılan 34-14 Khas, “Üniversite’nin tarihi yarımadada bulunması ve içinde müzesi olan tarihi bir binada faaliyet göstermesinden yola çıkarak oluşturduğu kolleksiyonuyla, çok sayıda ziyaretçi ve konuğun ilgisini çekiyor.

Bu özel koleksiyonun içeriğinde Üniversite’nin sanatçı öğretim üyeleri ile öğrencilerinin çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri de yer alıyor. Mağaza’da Kadir Has Üniversitesi öğretim üyeleri İnci Eviner’in özel bir koleksiyonu, Ayşe Orlandi’nin renkli tasarımları, Nur Balkır Kuru’nun koordinasyonunda Üniversite’nin sosyal sorumluluk projesi olan Cibali İlköğretim Okulu öğrencilerinin resimlerinden tasarlanmış ürünler ve birbirinden özel genç tasarımcı öğrencilerin ürünleri satılıyor.

Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü C Blok’ta hafta içi ve cumartesi günleri 9:00-18:00 saatleri arasında hizmet veren 34-14 Khas hakkında ayrıntılı bilgi 0 212 533 65 32’den (dahili 1266) alınabilir.

Copyright 2013 All rights reserved by 34 14 KHAS